מוניות מרחפות, האם זה יותר קרוב ממה שחשבנו?

» עמוד הבית מוניות מרחפות, האם זה יותר קרוב ממה שחשבנו?

נכנסתם אל אחת ממוניות ספיישל ראשון לציון האהובות עליכם, ביקשתם מהנהג שייקח אתכם אל היעד, הוא הסכים כמובן והעביר הילוך בידית ההילוכים. לפתע, ממריאה המונית לאוויר ומתחילה לרחף אל היעד שלכם, ממש כמו מטוס קטן. לא, אנחנו במוניות ראשון לציון לא עוסקים בכתיבת ספרי מדע בדיוני! זה תרחיש שאמנם נראה רחוק מהמציאות, אך בהחלט אפשרי וקרוב יותר ממה שציפיתם.

המונית האוטונומית, מונית הנוסעת ללא התערבות נייד עוד לא יצאה אל השוק אך היא מוצר קיים. המונית המרחפת בשלבי פיתוח מתקדמים, כמו גם בתהליכי ניסוי התחלתיים הכוללים נסיעות מבחן ברחבי העולם. כבר מעכשיו גורמים רבים מתכוננים למהפכה טכנולוגית משמעותית בכל הקשור בתחבורה!

פרוייקט משותף של היונדאי ואובר על מוניות מעופפות

Urban Air Mobility- ניידות אוויר עירונית

ההגדרה המדויקת ביותר לתחום אליו משתייכות המוניות המרחפות היא בתרגום חופשי- "ניידות אוויר עירונית". בנוסף למוניות מרחפות מדובר בשינוי עצום בכל ענף התחבורה, הכולל אוטובוסים מרחפים כמו גם את הרכב הפרטי.
תחנת מוניות ראשון לציון אמנם עדיין אינה מספקת שירותים בתחום, אבל נשמח לעדכן אתכם כיצד הוא מתפתח ברחבי העולם:

בסינגפור, סטארט אפ גרמני בשם Volocopter כבר חשף את תחנת המוניות המרחפות הראשונה! התחנה, זמנית ולהדגמה בלבד, נפתחה למספר ימים במבנה זמני צף במתחם מרינה ביי המפורסם- בחלקה השוקק של סינגפור. התחנה משכה אליה עיתונאים וצופים רבים- למרות מזג האוויר באותו היום, הם זכו לראות את נסיעת או בעצם טיסת המבחן הראשונה של ה- Volocopter.   
מבחינה חיצונית, דגמי ה- Volocopter נראים כמו מסוקים קטנים ביותר ובשלב זה אינם דומים למוניות.

חברות ענק נוספות אותם ניתן לראות בתחום

שימו לב, כי זה בהחלט החלק היותר מרשים: נאס"א, בואינג, איירבוס, אובר, אאודי וטסלה מוטורס הם דוגמאות לחברות המוכרות ביותר, העובדות במרץ במטרה להביא את המונית המרחפת הראשונה לידי שימוש. התחרות גדולה, בנוסף אליהן סטארט אפים מוכרים פחות אך מתקדמים ביותר, מנסים גם הם לפרוץ את הדרך ולהגיע ראשונים אל התוצאה הטובה ביותר- מונית מרחפת מוכנה ובטוחה לכל שימוש.

Airbus השיקה כבר את המונית המרחפת הראשונה שלה מדגם CityAirbus- מטוס חשמלי קטן לעד ארבעה נוסעים, אשר נוחת וממריא בצורה אנכית. עדיין לא נערכה נסיעת מבחן רשמית.

 Uber בשיתוף עם Aurora Flight Sciences חברת בת של בואינג, פרסמו תוכניות עתידיות מפורטות. לפי תוכניות אלה, בקונספט ייחודי, כפי שניתן להזמין היום באמצעות אפליקציה נסיעה עם נהג אובר, יהיה ניתן להזמין מטוס פרטי קטן שישמש כמונית וייקח אתכם לאן שתרצו!

לאובר שיתוף פעולה נוסף, עם יצרנית הרכב יונדאי. הם עובדים ביחד על בניית דגם מוצלח של מונית מרחפת שאף ייראה קרוב יותר לרכב הפרטי או למוניות המוכרות כיום.
כשסוכנות החלל האמריקאית נאס"א הביעה עניין ברכבים המעופפים, היא לא פירטה מה הם צופים בעתיד ועל מה מתמקדים כרגע הפרויקטים שלהם, אך כשנאס"א מצהירים שהם אכן בתחום, זה דבר גדול ובהחלט יש למה לצפות.
אותו הדבר לגבי טסלה מוטורס, חברה שאף אחד לא יכול לפקפק ביכולתה. גם טסלה מוטורס העדיפו לשמור את הפיתוח העדכני ביותר שלהם בשלב זה- לעצמם. יחד עם זאת, לא פעם ולא פעמיים, דלף המידע, כמו גם פורסמו הצהרות שונות שבהחלט משאירות טעם של עוד! טסלה מוטורס, מהמובילות בתחום הרכב האוטונומי- תחום עתידני גם כן, לא תפתיע אם תהיה הראשונה לספק את המונית המרחפת הטובה ביותר.

בקרוב! מונית מרחפת או מונית רגילה?

ביום מן הימים זאת השאלה אותה תשאלו את עצמם כשיש לכם צורך בנסיעה ממקום למקום! אנחנו במוניות ראשון לציון מאמינם שלמרות שזה נשמע קצת הזוי כעת, זה עוד יקרה ובגדול.

אבל עד אז, מוניות ספיישל ראשון לציון כמו שאתם מכירים אותם ממתינות לכם בכל אחת מתחנות מוניות ראשון לציון השונות. הנסיעה אמנם על הכביש, אבל עם שירות מצוין ובטיחות גבוהה, בכל נסיעה, השמים הם הגבול!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב telegram
Telegram
מאמרים חדשים

סוגי מוניות ספיישל ומה ההבדל?

סוגי מוניות ומה ההבדל אם אתם חובבי מוניות כמונו, מוניות ראשון לציון, או אם לאחרונה נסעתם במוניות שונות ותהיתם מה ההבדלים ביניהם, אז הכתבה הזו

קרא עוד »
להתלונן על נהג מונית בראשון לציון

איך להתלונן על נהג מונית?

תחנת מוניות ראשון לציון כמו כל תחנות ונהגי המוניות במדינת ישראל, כפופה לתקנות אותן קבע משרד התחבורה ומפקח עליהן. נהג במוניות ראשון לציון יודע את

קרא עוד »