נוסעים בחו"ל במוניות? למען בטיחות כספכם – טיפים שאתם צריכים להכיר

» עמוד הבית נוסעים בחו”ל במוניות? למען בטיחות כספכם – טיפים שאתם צריכים להכיר

התניידות והגעה אל היעד הרצוי הם אחד המרכיבים החשובים בכל נסיעה לחו"ל, בין אם מדובר בנסיעת עבודה, חופשה, או ביקור קרובי משפחה. גם אם אתם ממש ה"נוסע המתמיד" כשמדובר במוניות ראשון לציון או בארץ כולה, עם הגעתכם למדינה חדשה בה הדברים עובדים קצת אחרת, כמו שאומרים- חוקי המשחק משתנים.

אין זה בהכרח דבר רע, בחלק מהמדינות אליהם תגיעו תופתעו לגלות שהמוניות זולות יותר מאשר בישראל. אך עם זאת, השפה השונה, המבטא ולעיתים גם המראה החיצוני, יעיד עליכם שאתם מגיעים ממקום אחר. נהגי מוניות שינצלו עובדה זאת- לצערנו, לא חסרים. אך אל דאגה! לנו, מוניות בראשון לציון, יש טיפים מעולים בנושא! כך תבטיחו שאתם משלמים מחיר הוגן במוניות ברחבי העולם:

אל תתביישו להתייעץ עם מקומי

עזרה לתייר ומענה לשאלותיו על היעד, הם דברים אותם רוב האנשים ישמחו לעשות. טרם הנסיעה במונית, נסו להשיג מידע על עלויות נסיעה ממוצעות ממקומי נטול אינטרסים. הצוות במקום בו אתם מתארחים (בתנאי שאינו מנסה למכור לכם מונית משלו), מרכזי מידע לתייר, או אפילו נותני שירות שונים בהם נתקלתם בדרך- סביר להניח שידעו לענות על מחיר ממוצע של נסיעה במונית! בעיקר אם מדובר על יעד מרכזי או יעד תיירות פופולארי.

כמו כן, תרבות הטיפים המקובלת, כיצד ניתן לזהות מונית אמינה, איך משתלם להזמין מונית בעת צורך ושאלות דומות שהתשובות להם יספקו מידע על נסיעות ביעד- ככל שתדעו יותר, תוכלו לעלות למונית בטוחים בעצמכם. בנוסף, תוכלו לוותר על מונית שמציעה מלכתחילה שירות שאינו תואם את המידע.טיפ בונוס לביישנים: גם באינטרנט מידע רב על עלויות נסיעה ממוצעות ביעדים שונים. שימו לב שמצאתם את המידע העדכני ביותר. כמו כן, אם מצאתם מידע דומה בכמה אתרים שונים, סבירות גבוהה יותר שאכן הוא מדויק.

הכירו את המטבע המקומי

התשלום עבור המונית, בדרך כלל במטבע המקומי בלבד. תלוי במקום בו אתם נמצאים, שער ההמרה יכול לבלבל ואף ממש לדרוש מכם כישורי מתמטיקה מרשימים. וודאו שאתם מעריכים נכון את מחיר המונה או מחיר הנסיעה המוצע לכם. קחו לכם דקה או שתיים לחשוב, גם שימוש במחשבון או אפליקציה ייעודית- לגיטימי לגמרי ואף מומלץ.

הכירו את השטרות והמטבעות גם מבחינה ויזואלית. שימו לב לסכום אותו אתם משלמים לנהג בתום הנסיעה ולסכום אותו אתם מקבלים חזרה- העודף. שטרות ומטבעות שאינם מוכרים לנו ואנו משתמשים בהם בפעם הראשונה בהחלט יכולים לבלבל. תספרו היטב את העודף שקיבלתם עוד לפני שאתם יורדים מהמונית, גם אם הנהג לא כל-כך מרוצה מזה. השתדלו להראות טבעי ככל שניתן בעת ספירת העודף, על מנת לא לפגוע ברגשותיו של נהג הוגן.

אמנם אנו לא רוצים לפגוע באף נהג מונית, אך מקרה שהינו הכי נפוץ וחוזר במדינות רבות הוא תרגיל "קוסם השטרות", השם ניתן לתרגיל בגלל זריזות הידיים והסחת הדעת מצד הנהג. נהגים מרחבי העולם ניסו וימשיכו לנסות את מזלם עם תיירים רבים באמצעות התרגיל, לדוגמא; בזמן שהנוסע מביא לנהג שטר של 200 ש"ח , בהסחת דעת קלה וזריזות ידיים הנהג יחליף את השטר לשטר אחר וידרוש מהנוסע את השלמת הסכום או יחזיר לו עודף בהתאם לשטר השיקרי, תמימותו של הנוסע יוביל לכך שהמזל שוב ישחק לטובת הנהג המרמה.

 

תדעו מראש את המרחק אל היעד

אחד המרכיבים של עלות הנסיעה היא מרחק. הערכת המרחק וזמן הנסיעה תמנע הצעות מחיר מופרזות, סיבובים מיותרים בעת הפעלת מונה, כמו גם תשמור על הבטיחות האישית שלכם- תדעו שאכן הנהג לוקח אתם למקום הנכון. בדומה להערכת עלות ממוצעת עליה הרחבנו, גם כאן, אפשרי להעריך את המרחק בהתייעצות עם מקומיים, או באמצעים טכנולוגיים שונים.

מהצד השני, גם ליתרונות הרבים של נסיעה במונית בחו"ל אנחנו מודעים. להפוך את הנסיעה במונית בחול לחלק מאוד חשוב מהטיול כל אחד יכול! מלבד מוניות בראשון לציון אנחנו שמחים לספק לכם מידע על כל הקשור במוניות בארץ ובעולם, נסיעה טובה!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב telegram
Telegram
מאמרים חדשים

סוגי מוניות ספיישל ומה ההבדל?

סוגי מוניות ומה ההבדל אם אתם חובבי מוניות כמונו, מוניות ראשון לציון, או אם לאחרונה נסעתם במוניות שונות ותהיתם מה ההבדלים ביניהם, אז הכתבה הזו

קרא עוד »
להתלונן על נהג מונית בראשון לציון

איך להתלונן על נהג מונית?

תחנת מוניות ראשון לציון כמו כל תחנות ונהגי המוניות במדינת ישראל, כפופה לתקנות אותן קבע משרד התחבורה ומפקח עליהן. נהג במוניות ראשון לציון יודע את

קרא עוד »