טיפים לנהג מונית מקובל או לא?

» עמוד הבית טיפים לנהג מונית מקובל או לא?

סוגי מוניות ומה ההבדל

טיפ או תשר, הוא סכום כסף, אותו נותן מקבל השירות- הלקוח, לנותן השירות. הטיפ הוא בנוסף לחשבון או הסכום הסופי של העסקה.
על הסכום אותו הלקוח ישאיר כטיפ מספר גורמים משפיעים: איכות השירות אותו הוא קיבל, חיבור עם נותן השירות, או על-פי הנהוג והמקובל חברתית בהתאם למקום בו התקבל השירות.

מלצרים, שליחים, מדריכי תיירים ונותני שירות במלונות, עובדי המספרות או מעסים, שוטפי רכבים ועוד הן דוגמאות למקצועות בהם השארת טיפ מקובלת ביותר. מלבד אלה ותלוי כמובן על איזה מקום בעולם אנו מדברים, נוסעים רבים בוחרים להשאיר טיפים לנהגי מוניות.
נהגי מוניות הם ללא ספק נותני שירות, אשר חלקם בהחלט נהנה מ"תרבות הטיפים".
מספר דוגמאות- טיפים לנהגי מוניות ברחבי העולם:

טיפ לנהג מונית בלונדון

טיפ לנהג מונית בלונדון הוא בהחלט מקובל. בלונדון תוכלו לראות שני סוגי מוניות: הראשון, מדובר כמובן במונית השחורה האייקונית שהפכה לאחד מסמלי העיר, בעוד הסוג השני, המיני קאב, זולה יותר ונוחה לא פחות, אך פחות מרשימה וסימבולית.
תופתעו לשמוע, שאמנם השירות הוא אותו שירות- נסיעה במונית. אך כשזה מגיע לטיפ, כל אחת מהמונית מצפה לטיפ שונה:

טיפ לנהג מונית בלונדון כשמדובר במונית שחורה- מקובל להשאיר כ-10% מהמחיר הסופי של הנסיעה.

בעוד אם בחרתם בנסיעה במיני קאב- נהוג לעגל את סכום הנסיעה בלבד, לרוב מדובר בכמה פאונדים בודדים.

טיפ לנהג מונית בבודפשט

טיפים בבודפשט הם נפוצים וידועים, סביר להניח שכל נותן שירות בו תתקלו יצפה לטיפ. טיפ לנהג מונית בבודפשט, בדומה למסעדות בעיר, נע בין 10% ל- 15% מעלות הנסיעה.
מחיר הנסיעה נקבע בהפעלת מונה או בסיכום מראש. כמו רוב הערים המתויירות בעולם גם כאן ניתן להיעזר בעובדי המלון בו אתם ישנים בהזמנת המונית.
מלבד טיפ לנהג מונית בבודפשט או בלונדון, יש לנו עבורכם מדריך לנסיעה בטוחה במונית בחו"ל:
נוסעים בחול במוניות- למען בטיחות הכסף שלכם- טיפים שאתם צריכים להכיר.

להזמנת מוניות ראשון לציון

מה לגבי ישראל? טיפ לנהג מונית בארץ

כל נהג מונית בישראל ישמח כמובן לטיפ, למרות זאת טיפ לנהג מונית בארץ אינו דבר הניתן לראות בכל נסיעה.

נהגי מוניות ראשון לציון כמו גם נוסעים רבים מעידים על כך שלא כל הנוסעים משאירים טיפים. אלה שבוחרים להשאיר טיפים לנהגי מונית, יעגלו את הסכום ומראש יבקשו שלא לקבל את המטבעות בחזרה כעודף, או ישאירו טיפ של כ- 5% עד 10% מעלות הנסיעה.

נהג מונית ליום שלם הוא שירות שנהפך למבוקש יותר ויותר. ליום עבודה עמוס בפגישות, כמו גם לימי כיף ופנאי בהם עליכם להיות במספר מקומות וברצונכם להגיע בנוחות מקסימלית- בנסיעות כאלה בהחלט ניתן לראות טיפים לנהגי מוניות.

אם מדובר בנהג מונית ליום שלם וזכיתם לשירות אישי, אדיב ומקצועי, כאן מקובל יותר "לפנק" בטיפ, לרוב כ- 15% מהמחיר עליו סוכם מראש.

גם ללא טיפ לנהג מונית בארץ, עם מונית ראשון לציון תגיעו ליעדכם בהנאה ובבטחה! אנו מציעים שירותי נהג מונית ליום שלם, מוניות ספיישל ושירותי מונית 24/7, מוזמנים ליצור איתנו קשר להזמנת מונית או לפרטים נוספים, נסיעה נעימה!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב telegram
Telegram
מאמרים חדשים

סוגי מוניות ספיישל ומה ההבדל?

סוגי מוניות ומה ההבדל אם אתם חובבי מוניות כמונו, מוניות ראשון לציון, או אם לאחרונה נסעתם במוניות שונות ותהיתם מה ההבדלים ביניהם, אז הכתבה הזו

קרא עוד »
להתלונן על נהג מונית בראשון לציון

איך להתלונן על נהג מונית?

תחנת מוניות ראשון לציון כמו כל תחנות ונהגי המוניות במדינת ישראל, כפופה לתקנות אותן קבע משרד התחבורה ומפקח עליהן. נהג במוניות ראשון לציון יודע את

קרא עוד »